Světlejší vlasy bez chemického zásahu!

By Michaela Cheetah - pondělí, srpna 14, 2017

Toužíte po světlejších vlasech, ale nechcete je trápit peroxidem? Spolehněte se na přírodu!
Nedosáhnete sice úplně platinové ani světlé blond, ale o pár odstínů se vám vlasy podaří zesvětlit i bez nežádoucí chemie.

Heřmánek
Heřmánek se hojně využívá v kosmetice, ale vám stačí, když investujete dvacku a koupíte si heřmánkový čaj. Celé balení povařte 15 minut v jednom šálku vody a po vychladnutí (zhruba na 50 stupňů) přidejte čtvrt lžičky levandulového oleje a šálek bílého jogurtu. Vlasy obalte do igelitu a směs nechte působit 30 minut, poté důkladně opláchněte.
Pivo
Pivo obsahuje vitamin B a právě díky této složce je schopné vlasy zesvětlit. K zesvětlení budete potřebovat čtyři láhve piva a sluníčko, na kterém strávíte pár minut. Procedura je bohužel zdlouhavá a je nutné ji opakovat 2-3x týdně.
Citron
Citron dokáže zesvětlit jak zuby, tak i vlasy. Potřeba je zhruba jeden šálek citronové šťávy zbavené dužniny, kterou je nezbytné zředit vodou. Míra zředění rozhodne o síle zesvětlení, ale také o poškození - doporučujeme 1:1. Po nanesení směsi vyrazte na sluníčko, pokud vám počasí nepřeje, vlasy vyfoukejte fénem.
Med
Peroxid vodíku obsaženy v medu je k vlasům šetrný a společně s destilovanou vodou tvoří přírodní zesvětlovač. Směs na odbarvení vytvoříte jedním dílkem medu a šesti díly destilované vody. Po nanesení pomocí štětce, vlasy obalte igelitem jako u běžné barvy a nechte směs hodinu působit. Med oproti citronu a pivu nejlépe působí v chladu, proto se zdržujte na studeném venkovním vzduchu. Vlasy po hodině opláchněte a naneste vyživovací masku.

Výsledek obrázku pro blonde hair

  • Share:

You Might Also Like

0 komentářů

Moc děkuji za každý komentář, dělají mi ohromnou radost :)! Než něco napíšete, rozmyslete si, zda byste to chtěli číst vy a prosím, hlavně slušně. Děkuji všem za pochopení!